טיולים, סיורים, ציונות

טיולים וחוויות לקבוצות בכל רחבי הארץ

פעילות קיץ בירדן הדרומי

אגדת לחם – ארוחת בוקר במאפייה כשרה וסיפור מופלא על תנור לבנים ששרד מאז 1924
נהריים בגשר – עולם ומלואו ממורשתה של ישראל הטובה עם אנשים בעלי עוז, רוח וחזון.
רוב רוי – פעילות אתגרית מרעננת במימי הירדן. תחרות וגיבוש בין צוותים וארוחת צהריים.

סיור בנהריים בגשר
בין שדות חקלאיים, בריכות דגים, הרי הגלעד באופק, נהר הירדן ושלושה גשרים עתיקים נמצאת פינת נוף חבויה ולה סיפור הכי ישראלי שיש. נצפה בדגם ומיצג מרהיב עם אורות, מים וסכרים המספר את סיפורו של ה"סטארט-אפ" הישראלי הראשון, פנחס רוטנברג ותחנת החשמל ההידרואלקטרית שהקים. נספר את סיפור הקיבוץ וסיפורם המיוחד של החלוצים שהתיישבו במקום, לחמו בעוז, נאחזו בקרקע ובנו את ביתם.

נעבור את גדר המערכת, נחלוף דרך החאן הממלוכי מן המאה ה-14, נוף פראי, שפע עופות מים וצמחייה. נגיע אל גדת נהר הירדן ושלושת הגשרים ההיסטוריים הנטויים מעל הנהר. נרד אל המצפור לזכרה של אסתר ארדיטי ז"ל, שהייתה חובשת בחיל האוויר והצטרפה לכוח של הצנחנים בפריצה לירושלים ב- 1967. נשמע את סיפור גבורתה ועל עיטור המופת שקיבלה מהרמטכ"ל משה דיין.

רוב רוי בירדן הדרומי – פעילות אתגרית תחרותית ומגבשת בין צוותים
לאורך כל הפעילות פינת צ'יל אאוט על גדת הירדן. פינות ישיבה בצל אקליפטוסים תחת סוכות מוצלות עם מחצלות, על גדת הירדן. פינות שקטות ליהנות משלוות המקום, מקפה, תה צמחים ומשחקי שש בש.

הפעילות: הקבוצה מתחלקת לצוותים של עד 10 איש בצוות. כל צוות מקבל תרשים בניה, צבע (המסמל אותו לאורך כל הפעילות) וערכת בניה מוכנה. הבניה נערכת על גדות הירדן במהלכה נלמד שני קשרים בסיסיים: כפיתה מרובעת וקשר מוט ששימושיים לחיים בטבע וישמשו אותנו לבניית הרפסודה. במהלך הבניה ניתן כתב חידה ראשון ומפה של הירדן, עם פתרון כתב החידה נדע לאן לשוט ומה המשימה הבאה. במהלך השייט יבצע כל צוות משימות שונות ויפתור כתבי חידה נוספים. בכל מקום ועל כל משימה יש שיפוט וניקוד הנאסף בסופו של דבר לטבלת שיפוט. הצוות המנצח הוא הצוות אשר אסף את מירב הנקודות, והוא זוכה בפרס צנוע ו"עליז".

רוב רוי – שייט בקאנו אינדיאני
לאחר הסבר מפורט על השייט וסירת הקאנו האינדיאנית והוראות בטיחות נצא לשייט בסירות קאנו אינדיאניות אמיתיות בירדן הדרומי, בין אקליפטוסים, מפינת חמד אחת לשנייה, 2-3 בסירה אחת, או עד 10 ברפסודה (שני קאנו מחוברים).

רוב רוי ארוחת צהריים
ארוחה דרוזית בשרית עשירה וכשרה
ארוחה דרוזית שווארמה אסלית כשרה

רמלה ברוכים הבאים, ברוכות הבאות

המסגד הגדול
ביקור במסגד הגדול, אחד מהמבנים הצלבניים היחידים בארץ ששרדו כמעט בשלמותם. המסגד הוקם במקורו ככנסיה צלבנית מהמאה ה-12. הצלבנים חשבו בטעות כי רמלה היא רמתיים המוזכרת בברית החדשה כעירו של יוסף הרמתי. התוכנית הכללית של המבנה היא שלושה אולמות מקבילים, אולם תווך ושתי סיטראות. נקבל הסבר על המבנה וההיסטוריה מהמאה ה- 12 ועד היום.

סיור טעימות בשוק רמלה
זה הזמן לשוטט ולאכול. ירקות, פירות, תבלינים, מסעדות, בורקס ומיץ לימון … שוק רמלה הוא אחד השווקים הכי צבעוניים ותוססים בארץ. קחו את הזמן, ותיהנו משפע המוצרים שמציע לכם השוק שקיים כבר למעלה ממאה שנה. הוא הוקם בסוף התקופה העות'מאנית ושופץ בתקופת השלטון הבריטי. בסיור נכונה לכם ההזדמנות לקנות תבלינים מיוחדים שלא תמצאו בסופרמרקט. ואל תשכחו להרוות את צימאונכם בלימונדה קרה אצל הלימון לימונרו. במהלך סיור הטעימות בשוק תוכלו לבחור מגוון מטעמים מיוחדים וממלאים: סדוויץ' טוניסאי, בורקס טורקי, מארז תבלינים, גבינות מכל העולם, דגים, חמוצים, חלווה, תמרים, מעדני פירות יבשים, כנאפה וקפה, חומוס ערבי, סמוסה הודית ועוד.

סיור בעיר העתיקה
דרך רחוב יפו-ירושלים נצעד בשכונה העתיקה וניחשף למבנים ההיסטוריים שמספרים את סיפורי העיר. בדרך נוכל לראות את הכנסייה הארמנית, הכנסייה האורתודוקסית, חמאם רדואן, הכנסייה הפרנציסקנית ואולמי "קליפסו" אשר בעבר היו אחד מהדיסקוטקים הגדולים והמפורסמים ביותר בארץ, שכל הזמרים בז'אנר הים תיכוני התחילו בו את דרכם.

בריכת הקשתות
בריכת הקשתות ברמלה נכנסה למיתולוגיה הישראלית כאשר שימשה כאחד מאתרי הצילום של הסרט "חסמבה ונערי ההפקר". בסרט נראתה חבורת הסוד בורחת על גבי סירות אל תוך חלל גדול וקסום, הוא בריכת הקשתות. הישרדותה של בריכת הקשתות, למרות אלף ומאתיים השנים שחלפו מיום הקמתה, וחרף רעידות האדמה הקשות שהחריבו חלקים גדולים מהעיר רמלה, מהווה עדות נדירה לטיב המבנה, ומשמשת דוגמה ומופת לאדריכלות המוסלמית. מאגר המים התת-קרקעי נבנה בשנת 789, בימי שלטון החליף המפורסם הארון אל-ראשיד. הבריכה נבנתה כמאגר מים מקורה לתושבי רמלה.

 

רמלה - עיר עולם

מוזיאון רמלה
מבנה המוזיאון במקור, שימש כמבנה העירייה בתקופה הבריטית משנת 1922 השנה בה הוקם ועד לשנת 1948. לאחר מכן המבנה שימש אגף במשרד האוצר ובשנת 2001 הוקם בו המוזיאון העירוני של העיר. המוזיאון בנוי מחללים המספרים את חיי היום יום בעיר רמלה לאורך השנים, במוזיאון מטמון זהב נדיר שאת סיפורו נגלה בביקור.

המגדל הלבן
בתצפית ממרומי המגדל ניתן לראות את העיר רמלה וסביבתה. המגדל הלבן מתנשא לגובה 30 מ', ועולים אליו ב-111 מדרגות. הקמתו הושלמה בשנת 1318 וככל הנראה שימש כמגדל תצפית, שכן מראשו ניתן להשקיף על גזרה רחבה, מחוף הים במערב ועד למרגלות הרי יהודה ושומרון ממזרח. עם זאת, לדעת חלק מהחוקרים, במבנהו הארכיטקטוני (מינרט) נועד המגדל להיות המקום ממנו משמיע המואזין את הקריאה לתפילות המוסלמים חמש פעמים ביום.

המרכז הקראי העולמי
בעקבות חורבן הבית הוגלה העם והושפע מהעמים שבתוכם חי, וכך נוצרו שני פלגים, הקראים והרבניים. ההלכה הקראית מבוססת על שלוש יסודות: הכתוב, ההיקש וסבל הירושה. הכתוב הוא המקרא (התנ"ך). ההיקש זה הסקת מידע לוגי מתוך הכתוב. הידעתם שבבית הכנסת הקראי אין כיסאות ושולחנות וחולצים נעליים בכניסה ? נסייר במרכז ונלמד על המנהגים והתפילות.

מוזיאון תעבורה (כניסה חינם)
ביקור במוזיאון המשאיות שבמתחם חברת תעבורה בין רמלה ללוד הנו חוויה רווית נוסטלגיה…
בין המוצגים ישנן משאיות שהיו חלק ממערך התובלה בארץ ממודלים של שנות ה-30 ה-40 וה-50 של המאה העשרים. משאיות שיוצרו בישראל במפעלי ההרכבה שבאשדוד, משאיות לעבודות במחצבות עפר למיניהן וכמובן טנדרים שנסעו בכבישי ארצנו בשנות ה- 60/70/80.
בעזרתם הנדיבה של חברי קבוצת תעבורה, אותרו ונאספו לכאן המשאיות ששופצו במסגריות ובמוסכים של החברה באזור רמלה וכן בחיפה והובאו אל מתחם הפתוח שבאתר.

בית העלמין הבריטי
בית העלמין הצבאי הבריטי ברמלה הוא אחד משישה בתי עלמין בריטיים שהוקמו בישראל לאחר מלחמת העולם הראשונה. הוא שוכן כשני קילומטרים צפונית לעיר רמלה, ומדי שנה נערך בו טקס ממלכתי. מועד הטקס הוא תמיד יום ראשון הקרוב לסיום מלחמת העולם הראשונה, בתאריך 11/11/1917 בשעה 11:11. בבית הקברות מונצח זכרם של 5,731 חללים מ-57 לאומים שונים, ובכללם כ-30 יהודים מזוהים.

צפון הנגב - דרום אדום

"לה מדווש" – קיבוץ בארי
מתחילים עם כיבוד בוקר בסלסלות הכוללות: לחמים, 3 סוגי גבינה, ירקות חתוכים, חמאה, ריבה, זיתים, יוגורט גרנולה וכלים חד פעמיים. לאחר מכן יוצאים לטיול אופניים באזור קיבוץ בארי. הטיול כולל הסברים היסטוריים על האזור – מפעל ומכרות הגופרית, מחסני התחמושת, בארי הישנה ועוד.
מרכז האופניים לה-מדווש מספק את כל מה שרוכבי אופניים ומטיילים צריכים: מזנון, שירותים, מגרש חנייה, חנות אופניים ותירונים ואופניים מכל הסוגים והגדלים

משתלת ברק – מרכז מבקרים ומשתלה
סיור במרחב הענק של העציצים הפורחים בשלל צבעים ובשטח הענק של צמחי האם לקטיף, לריבוי ולמשלוח לכל הלקוחות בחו"ל ובארץ. הנחיות והסברים מפורטים איך להגיע בגינה הביתית שלכם לתוצאות מרהיבות. אפשרות לרכוש מהמבחר הגדול, בכל הזנים ובכל הצבעים, בעציצים אדניות וקערות. בנוסף תשמעו את הסיפור המרתק של מושב עין הבשור אשר הוקם בעוטף עזה על ידי מפוני חבל ימית ואת הסיפור האישי והמדהים של מנהל השיווק שלנו, ג’אן ברמן, על רקע אירועי צוק איתן.
פינת האירוח כוללת קפה וכיבוד קל.

הגשר התלוי – נחל הבשור
שביל הליכה בגשר התלוי – גשר חבלים תלוי, הארוך ביותר מסוגו בארץ. אורכו כ-80 מטר והוא נמתח בין שתי גדותיו של נחל הבשור ומעל לבריכת מים טבעית, באר צאלים, המלאה מים כל השנה. מסביב לנביעת המים סבך של קנים, צבים רכים ואגמיות לרוב.

לסיום נאכל ארוחת צהריים בקיבוץ צאלים
לפרטים נוספים פנו אלינו ונשמח לעזור

סיור חקלאי קיבוץ אילות

סיור חקלאי - החקלאות הכי דרומית בארץ

סיור חקלאי יוצא דופן, אשר לוקח אתכם לתוך סיפורו של הקיבוץ הדרומי בעולם וטובל בנופים של זהב, מדבר וים. הסיור יתחיל ברחבת חדר האוכל, אשר לימים הפך למסעדת "כפות תמרים". את הסיור ינחה וילווה חבר קיבוץ ממקימי המקום. סיפורו של קיבוץ אילות / מסוף יצחק רבין – מעבר הגבול לירדן / פריחת עצי התמר. סיפור עלילות עיראק והבאת העצים לארץ / טעימות מתמרי המג'הול העסיסיים וקוקטייל תפוחים ותמרים מפנק / הסברים בהתאם לגידולי השדה. לקבוצות בלבד. אורך הסיור כשעתיים מספטמבר עד אפריל.

מגל סיור חקלאי

סיור חקלאי - קיבוץ מגל

תיירות בקיבוץ מגל מציעה לאורחיה סיור אל העבר יחד עם ההווה. ביקור בפארק החממות של חברת "נטפים", הליכה רגלית לתצפית על המטעים ועל האזור, הסבר על החיים בדו קיום עם שכנינו הערבים, ביקור בחנות המפעל של "מסיק מגל" וארוחות צהריים בחדר האוכל של הקיבוץ. בואו לבקר, נשמח לארח אתכם.

נוף צוקים

אדרנלין וחדר בריחה במדבר יהודה

אנו שמחים להציג בפניכם חוויה חדשה המשלבת "משחק בריחה במנזר אוטימיוס" עם מסלול מהנה של נהיגה עצמית ברייזרים במדבר יהודה. הטיול עובר על שיפוליו של רכס השומרוני הטוב ובנחל אוג היפה והקניון האדיר שלו. נמשיך בנסיעה אתגרית בתוך ערוץ נחל יפיפה אל "המערה" (מאגורה קדומה), נשמע הסבר על צפון מדבר יהודה ונחזור על רכס השומרוני אל מול מצודת אדומים. אורך המסלול: כשעה. חוויה מובטחת.
סודות במנזר – משחק בריחה במנזר אוטימיוס
עם כניסת המשתתפים אל המתחם, יקבל את פניהם מדריך הלבוש ברוח המנזר. לאחר הסבר על המקום ועל אופי הפעילות, נאפס שעונים, נקבל מפה של המנזר ונצא לדרך בעקבות הפסיפס האבוד. רק קבוצה שתעבוד בשיתוף פעולה, תפענח את הצפנים ותעמוד בזמני המשחק, תגלה היכן הוטמן הפסיפס האבוד של המנזר. 
המשתתפים ינועו בין 4 אתרים מרכזיים ברחבי המנזר: הכנסייה, מאגר המים הגדול, בורות המים והקריפטה הקדושה של אותימיוס. על המשתתפים לאתר ולאסוף בזמן מוקצב של כ-90 דקות את כל חלקי הפסיפס האבוד שהוטמנו בתוך תיבות נעולות ומחבואים שונים ברחבי האתר. הפעילות מורכבת ממגוון משימות אתגר ודורשת שיתוף פעולה מלא בין חברי הקבוצה, חשיבה מחוץ לקופסה, ויוצרת אדרנלין, תחרותיות בריאה והמון מצב רוח טוב. מינימום קבוצה 30 איש, מקסימום 50.  ב ה צ ל ח ה !

צרו קשר או בואו לבקר אותנו במשרד

אנו כאן לשירותכם בכל שאלה ובקשה. מוזמנים לפנות לצוות המומחים שלנו ולקבל סיוע בכל שתבקשו … אז צלצלו למשרד, שלחו אי-מייל או מלאו את טופס הפרטים ונחזור אליכם במהרה.

עקבו אחרינו ברשתות החברתיות