טיולים, סיורים, ציונות

טיולים וחוויות לקבוצות בכל רחבי הארץ

לתפארת רמת הגולן

נפתח את הבוקר בסיור חקלאי מקצועי בקיבוץ אורטל. קיבוץ אורטל הוקם בשנת 1978 ומונה כ- 107 חברים. קיבוץ שיתופי, חקלאי באופיו. ענפי החקלאות העיקריים שלנו: כרמי יין איכותיים, מטעי תפוח, דובדבן, אפרסקים ונקטרינות, פרחים, בקר ורפת, ולולי עופות. כמו כן ישנו בקיבוץ אתר תיירות עם בקתות עץ וחדרי אירוח. (אנחנו שותפים ביקבי רמת הגולן, ב"בראשית" ובמחלבות רמת הגולן).
עז 77 האדם והמכונה "עמק הבכא" – מיצג או קולי המציג בצורה מרגשת את סיפורי הגבורה בקרב על "עמק הבכא" ומעניק מימד מרגש לכל טיול ברמת הגולן. זהו שיעור בהיסטוריה ומורשת הקרב של צה"ל המדגישים את תעצומות הנפש של הלוחמים, את כח הרצון, המופת והדוגמא האישית.
תצפית על עמק הבכא שהפך לעמק הברכה – תצפית אל עמק הבכא בו התנהל קרב הבלימה הקשה בימיה הראשונים של מלחמת יום הכיפורים בין כוחות שריון של צה"ל מגדוד 77 של חטיבה 7, בתוספת כח מחטיבה 188, כנגד כוחות שריון סורים גדולים שניסו לפרוץ לצפון רמת הגולן כחלק מהמתקפה הסורית. כיום המקום משמש לשטחי חקלאות פוריים המפיקים פירות מסוגים רבים ושונים באיכות מעולה וטעימה להפלא.
קטיף דובדבנים – בין מטעי תפוחי העץ וכרמי היין של קיבוץ אל-רום, בנוף הפסטורלי והיפיפה, באוויר צלול כיין בגובה 1100 מ' נמצא מטע הדובדבנים בקטיף עצמי, ממש באותו מקום בו התחולל הקרב ההרואי של גדוד השריון עז 77 במהלך מלחמת יום- הכיפורים. הקבוצה תתקבל בתצפית שטח לגבול ולמדינת סוריה. נקבל הסברים אודות הדובדבן ותנאי הגידול שלו (במטע 7 זנים שונים של דובדבנים), ואז נלך לחוות את חווית הקטיף נקטוף ונאכל ישר מהעץ מהזנים השונים.

אוצרות הגליל המערבי

ארוחת בוקר ב"אלטו", קיבוץ שמרת נפתח את הבוקר בארוחה חלבית כשרה והרצאה מרתקת המספרת את סיפור הקמת המחלבה, תהליך ייצור הגבינה, היכרות עם סוגי גבינות שונים והסבר על היתרונות בצריכת מוצרים מחלב העזים. המסעדה משמשת כמחלבה, חנות מפעל, מרכז מבקרים ובית קפה בניהול משפחתי מרגש ומקסים.
"מברהטיי", קיבוץ עברון בית אתיופי הבנוי מאדמה וקש, בדיוק כמו אינספור "גוג'" דומות הפזורות בכפרי אתיופיה. "מברהטיי" שפרושו בעברית "האור שלי" החל מיוזמה של אישה מיוחדת במינה, יוניי סקיבה, שמארחת קבוצות מתוך אמונה בחזון קירוב הלבבות. בדרך ההיחשפות לשונות החזותית והתרבותית של בני העדה האתיופית. יוניי היא עולה ותיקה מאתיופיה, מנחת קבוצות ומטפלת פסיכודרמה, מחנכת. חוויה בלתי נשכחת, ייחודית ומרגשת.
שייט מסעיר בסירות טורנדו, חוף אכזיב. סירות חזקות המצוידות בזוג מנועים רבי עוצמה, המגיעים למהירות גבוהה. ממפרץ אכזיב דרך איי ראש הנקרה לקו הגבול עם לבנון כולל תצפית לעבר העיר צור, מצוק ראש הנקרה אדיר הממדים ו"רגל הפיל", חזרה לאורך קו החוף המרהיב ביופיו.  
ארוחת צהריים במסעדת 300 גרם, בצת בלב מטעי הבננות, צמוד לאסם תבואה, בבית עץ גדול שסביבו חצר, שוכנת מסעדת '300 גרם' של שף איתי חסון שהגשים חלום ילדות ופתח מסעדה כפרית באווירה גלילית. המסעדה מתמקדת בתאוות הבשרים, ביישון ובעישון של בשר איכותי. המסעדה כשרה למהדרין ומציעה בתפריט מנות עיקריות איכותיות מנות פתיחה ייחודיות, שהן פרי דמיונו של השף איתי חסון.
עידן הפרי, מושב בצת התצוגה הצבעונית והמפתה של עידן הפרי כוללת פירות יבשים שטרם נתקלתם בהם. זה הדבר האמתי. עידן הפרי הינו אימפריה עתידית שתחזיר ארצה מטורקיה את כבודם האבוד של הפירות היבשים. הסיור מתחיל במטע בננות ותלמד על גידול הבננות והסוגים השונים ומשם למרכז המבקרים. נלמד על רזי הפירות המיובשים, נתכבד בכוסית חליטת תה ובטעימות מהפירות.

אדרנלין וחדר בריחה במדבר יהודה

אנו שמחים להציג בפניכם חוויה חדשה המשלבת "משחק בריחה במנזר אוטימיוס" עם מסלול מהנה של נהיגה עצמית ברייזרים במדבר יהודה. הטיול עובר על שיפוליו של רכס השומרוני הטוב ובנחל אוג היפה והקניון האדיר שלו. נמשיך בנסיעה אתגרית בתוך ערוץ נחל יפיפה אל "המערה" (מאגורה קדומה), נשמע הסבר על צפון מדבר יהודה ונחזור על רכס השומרוני אל מול מצודת אדומים. אורך המסלול: כשעה. חוויה מובטחת.
סודות במנזר – משחק בריחה במנזר אוטימיוס
עם כניסת המשתתפים אל המתחם, יקבל את פניהם מדריך הלבוש ברוח המנזר. לאחר הסבר על המקום ועל אופי הפעילות, נאפס שעונים, נקבל מפה של המנזר ונצא לדרך בעקבות הפסיפס האבוד. רק קבוצה שתעבוד בשיתוף פעולה, תפענח את הצפנים ותעמוד בזמני המשחק, תגלה היכן הוטמן הפסיפס האבוד של המנזר. 
המשתתפים ינועו בין 4 אתרים מרכזיים ברחבי המנזר: הכנסייה, מאגר המים הגדול, בורות המים והקריפטה הקדושה של אותימיוס. על המשתתפים לאתר ולאסוף בזמן מוקצב של כ-90 דקות את כל חלקי הפסיפס האבוד שהוטמנו בתוך תיבות נעולות ומחבואים שונים ברחבי האתר. הפעילות מורכבת ממגוון משימות אתגר ודורשת שיתוף פעולה מלא בין חברי הקבוצה, חשיבה מחוץ לקופסה, ויוצרת אדרנלין, תחרותיות בריאה והמון מצב רוח טוב. מינימום קבוצה 30 איש, מקסימום 50.  ב ה צ ל ח ה !

סיור חקלאי - החקלאות הכי דרומית בארץ 😉

סיור חקלאי יוצא דופן, אשר לוקח אתכם לתוך סיפורו של הקיבוץ הדרומי בעולם וטובל בנופים של זהב, מדבר וים. הסיור יתחיל ברחבת חדר האוכל, אשר לימים הפך למסעדת "כפות תמרים". את הסיור ינחה וילווה חבר קיבוץ ממקימי המקום. סיפורו של קיבוץ אילות / מסוף יצחק רבין – מעבר הגבול לירדן / פריחת עצי התמר. סיפור עלילות עיראק והבאת העצים לארץ / טעימות מתמרי המג'הול העסיסיים וקוקטייל תפוחים ותמרים מפנק / הסברים בהתאם לגידולי השדה. לקבוצות בלבד. אורך הסיור כשעתיים מספטמבר עד אפריל.

סיור חקלאי - קיבוץ אורטל, רמת הגולן

הנוף הצפוני בקיבוץ אורטל מזמין אתכם לסיורים חקלאים מקצועיים בצפון רמת הגולן. קיבוץ אורטל הוקם בשנת 1978 ומונה כ- 107 חברים. קיבוץ שיתופי, חקלאי באופיו. ענפי החקלאות העיקריים שלנו: כרמי יין איכותיים, מטעי תפוח, דובדבן, אפרסקים ונקטרינות, בקר ורפת. 

סיור חקלאי - קיבוץ רמת רחל, ירושלים

חוויה חקלאית במלון הנופש היחידי בירושלים. גלו את סיפורו של הטבע וההשתלבות של האדם והחקלאות בסביבה. צאו למסע ייחודי להיכרות עם החקלאות הקיבוצית בהרי ירושלים, והתאמתה לטכנולוגיה ולשיטות הגידול והשיווק של המאה ה-21. לרשותכם מגוון סיורים למטע הדובדבן, סיור בכוורות ופארק הזיתים.

סיור חקלאי - קיבוץ מגל

תיירות בקיבוץ מגל מציעה לאורחיה סיור אל העבר יחד עם ההווה. ביקור בפארק החממות של חברת "נטפים", הליכה רגלית לתצפית על המטעים ועל האזור, הסבר על החיים בדו קיום עם שכנינו הערבים, ביקור בחנות המפעל של "מסיק מגל" וארוחות צהריים בחדר האוכל של הקיבוץ. בואו לבקר, נשמח לארח אתכם.

צרו קשר או בואו לבקר אותנו במשרד

אנו כאן לשירותכם בכל שאלה ובקשה. מוזמנים לפנות לצוות המומחים שלנו ולקבל סיוע בכל שתבקשו … אז צלצלו למשרד, שלחו אי-מייל או מלאו את טופס הפרטים ונחזור אליכם במהרה.

עקבו אחרינו ברשתות החברתיות