מרחבי תיירות בישראל

מרחבי תיירות לקבוצות בכל גודל, בכל ימות השנה ובכל רחבי הארץ

עמותות תיירות - הכוח
של אתרי התיירות

עמותות תיירות בישראל / מירי יוסף

במהלך עשרים שנה האחרונות הוקמו מספר עמותות תיירות אזוריות במטרה לקדם ולשווק תיירות פנים ארצית.
עמותות תיירות יוזמות אירועים מיוחדים על פני כל עונות השנה ומעניקות מטרייה שיווקית רחבה לעסקי התיירות.
הן מסייעות להביא כל העת מבקרים חדשים, עוזרות לעסקים שבתחומן בכל עניין וממריצות את הכלכלה המקומית.
השפע הבלתי נדלה עבור כל גיל, מין וצבע, קולינריה, סיורים חקלאים, מפגשים אותנטיים ועוד, הופכים את האזור שעל הפרק לאוצר תיירותי של ממש.

כשפועלים יחד – הכוח של אתרי התיירות גדל משמעותית. לרוב, באזור נתון, נקודות התיירות הן ייחודיות מסוגן ובאופן טבעי יכולות להוות מוצרים משלימים.
כך העסקים ממנפים האחד את השני וכולם יוצאים נשכרים.

עלייה בהיקף התיירות האותנטית – תיירות המחפשת את הסיפור המקומי-ייחודי ומפגש עם זהות השונה. תייר זה מחפש לפגוש חוויות אותנטיות ואקזוטיות המשלבות אינטראקציה עם הקהילה והתרבות המקומית ביעד הביקור. חוויות המשלבות מפגש עם זהות וערכים מקומיים, מייצרות עבורו את הערך המוסף הגבוה ונותנות מענה לצורך ב"ריגוש" ותחושת משמעות מהטיול ותוך חידוש חדוות התיירות. מגמה זו מתחזקת כריאקציה להתחזקות הגלובליזציה כמעודדת  וכמייצרת הגמוניה חברתית, ערכית, תרבותית וקולינרית.

עמותת התיירות "שדות שקמה בשור" – עמותה זו מאגדת תחתיה חמש מועצות אזוריות בחבל ארץ צפון הנגב , הפעילויות המבתצעות ע"י הDMO על מנת להגדיל את מספר המבקרים ולהעצים את חווית המבקר .

במהלך כתיבתה של מאמר זה, "גיליתי" מחדש את שידעתי כבר מזמן: את מגוון האפשרויות העצום לעריכת טיולים קצרים וארוכים, יומיים ורב יומיים, ולכל פלחי השוק והסגמנטים התיירותיים – הקיימים באזור.

בנימה אישית כמשווקת של מרחב תיירות כבר מעל לעשור – הרי שעפ"י תפיסת עולמי, שיווק התיירות המרחבית פועל במודל של תזמורת כלי נגינה המחברת נגנים שונים המשלימים האחד את השני ויוצרים ביחד מנגינה נפלאה; הרי לכל ידוע, שמזג האוויר אצלנו מושלם לטיולים רוב ימות השנה, המרחקים יחסית קצרים והכי כייף לטייל אצלנו בבית.

כשפועלים יחדיו הכוח של אתרי התיירות גדל משמעותית, העסקים ממנפים אחד את השני וכולם מרוויחים.
מבחינתי זאת שליחות , זאת ציונות ,  זאת עשייה מבורכת.

"בנגב ייבחן העם בישראל ומדינתו – כי רק במאמץ מלוכד של עם מתנדב ומדינה מתכננת ומבצעת נוכל למשימה הגדולה של הפרחת השממה וישובה"
(דוד בן גוריון, ינואר 1955)

מרחבי תיירות ! הכוח העולה בתיירות

תיירות מרחבית !
ברוכים הבאים לתיירות 2021

בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים מבינים שבמקום לנסוע לנקודת תיירות אחת, יותר מעניין לבקר בכמה נקודות תיירות יחד. היתרון הגדול של מרחב התיירות הוא שהמבקרים בו נהנים ממבחר גדול במיוחד של אפשרויות בילוי ומקומות עניין הפרוסים באזור גיאוגרפי קרוב. לרוב אלו נקודות תיירות המשלימות אחת את השנייה ומספקות למטיילים את כל מבוקשם – מסלולי טיול, חדרי אירוח, יקבי בוטיק, גלריות אומנות, אטרקציות חווייתיות, מסעדות גורמה לצד מטבחים אתניים מקומיים, בתי קפה, טיפולים אלטרנטיביים, טיולי אופניים ועוד ועוד כיד הדמיון הטובה.

המרחב התיירותי הוא קונספט שיווקי מצוין המאחד את כל בעלי העסקים בתחום התיירות הנמצאים במרחב גאוגרפי אחד ומציג מזיגה מופלאה בין נופים ירוקים, מגוון מסלולי טיול, פארקים לאומיים, אטרקציות תיירות לצד מסעדות מקומיות ומקומות לינה בכל רמות המחיר. 

מעל לכל, התיירות המרחבית מציגה אנשים מצוינים. ישראלים אמתיים, כמוני כמוך, הפותחים את בתיהם כל השנה ומזמינים את התיירים לבקר אצלם, להתארח, לאכול, ללמוד, ליצור ולאסוף חוויות חיים חדשות.

הערים הגדולות בארץ ובעולם הבינו מזמן את הכוח של שיווק תיירות מרוכז. במקום לפרסם נקודת תיירות אחת, מרכזים תקציבים ומזמינים את הקהל לחופשה אזורית המכילה את כל הדרישות, הצרכים והטעמים של המשפחה המטיילת. 

הרעיון השיווקי הזה נכון וטבעי במיוחד לעסקי התיירות הקטנים והעצמאיים הפרוסים ברחבי הארץ. המהפכה החברתית האחרונה חשפה קהל חדש המחפש פחות מלונות נוצצים עם מסדרונות ניאון ארוכים, מעליות שבת וצוותי בידור… ויותר תיירות ישראלית, שורשית ואישית, הקרובה לאדמה, לטבע ולנשמה.

בשנים האחרונות הוקמו מספר עמותות תיירות אזוריות במטרה לקדם ולשווק את התיירות הפנים ארצית. העמותות יוזמות אירועים מיוחדים על פני השנה ומעניקות מטרייה שיווקית רחבה לעסקי התיירות. הן מסייעות להביא מבקרים חדשים, עוזרות לעסקים שבתחומן וממריצות את הכלכלה המקומית. 

כשפועלים יחד – הכוח של אתרי התיירות גדל משמעותית. לרוב, באזור נתון, נקודות התיירות הן ייחודיות מסוגן ובאופן טבעי יכולות להוות מוצרים משלימים. כך העסקים ממנפים אחד את השני וכולם מרוויחים. 

לסיכום, שיווק תיירות אזורי-מרחבי, פועל במודל של תזמורת כלי נגינה המחברת נגנים שונים המשלימים אחד את השני ויוצרים ביחד מנגינה נפלאה. הרי כולם מסכימים שמזג האוויר אצלנו מושלם לטיולים רוב השנה… והמרחקים די קצרים. אז כנסו לאוטו פתחו מפה, הפעילו וייז וצאו לטייל ברחבי ישראל.
הרי הכי כיף לטייל אצלנו בבית.
שלכם, מירי יוסף.

רמלה המגדל הלבן

רמלה - קרוב לעין קרוב ללב

העיר רמלה הוקמה ביוזמת השליט סולימאן עבד אל-מאלכּ בתחילת המאה השמינית לספירה. העיר נבנתה על חולות, ומכאן שמה רמלה (רמל = חול בערבית). רמלה, היושבת על הדרך העתיקה בין יפו לירושלים, שימשה כבירת מחוז. נפוליאון, ריצ'ארד לב ארי ורבים אחרים עברו בה, חנו, בנו והמשיכו בדרכם.

רמלה היא עיר מיוחדת מאד ומלאת היסטוריה. אפשר לשוט בה בסירה בבריכת מים מתחת לאדמה, לטפס על מגדל לבן בן 700 שנה וממנו להשקיף על תל אביב ורמת גן, לטייל בשוּק ססגוני מהגדולים והאיכותיים בישראל, לשוטט בין כנסיות, מסגדים ובתי כנסת. בואו לחוות את אתרי התיירות הייחודיים של רמלה, לפגוש באמנים בעיר העתיקה, לטעום מתפריטי המסעדות המפורסמות של העיר כמו גם מטעמיו של השוק הגדול והמקוּרה, והכול בלב הארץ, מרחק של 20 דקות מתל אביב.

כולם מוזמנים מכל הלב 3>

צפון הנגב - תיירות 'שדות שקמה בשור'

עמותת התיירות 'שדות שקמה בשור' הינה עמותה רשומה אשר הוקמה ע"י המועצות האזוריות בצפון הנגב במטרה לקדם ולשווק את התיירות באזור צפון הנגב. העמותה מפעילה את אתר הבשור ויוזמת אירועים לאורך כל השנה על מנת לשווק ולפרסם את התיירות באזור צפון הנגב.

באזור צפון הנגב תוכלו למצוא שלל אטרקציות, מוזיאונים, ארוחות, לינות, טיולים מיוחדים, חוות בודדים ועוד ועוד… לאורך כל השנה מתקיימים בצפון הנגב פסטיבלים כגון: פסטיבל כדורים פורחים, פסטיבל האוכל ופסטיבל תפוחי אדמה. אבל הפסטיבל המזוהה ביותר עם צפון הנגב הינו "פסטיבל דרום אדום" –  בו פריחת הכלניות הפרוסה על מרבדים ומרחבים גדולים מזמינה המוני מטיילים לאזור לחוות את הפלא. מרבדי הכלניות האדומים חוזרים ופורחים מידי שנה בחודשים ינואר-פברואר.

בואו בהמוניכם

עכו העתיקה

עכו העתיקה - סודות העיר שמעל והעיר שמתחת

הביקור בעכו הוא מסע מרגש אל עבר מפואר וחוויה מיוחדת במינה. נשמח לקדם את פניך לביקור מרגש בעיר עתיקה בעלת נפש צעירה. וכעיר שהוכרזה על ידי אונסקו עולמי כעיר לשימור מורשת התרבות העולמית. המורשת ההסטורית והמרתקת של העיר, שילוב נדיר של מזרח ומערב, מראות אותנטיים מהעבר, מקום מפגש ייחודי של אמונות ודתות לצד שרידים מתרבויות שונות – כל אלה הפכו את עכו לאחת הערים החשובות ביותר של העולם העתיק.

חומות העיר, מצודותיה ומבצריה, כנסיותיה ומסגדיה ובתי הכנסת ובניינים אחרים בתחומה, מספרים את ההסטוריה של שליטים רבים שמשלו בה ולחמו בעבורה, בנו את העיר ופארו אותה. האתרים הבולטים של עכו כוללים שרידים מהתקופה ההלניסטית-רומית, ומבנים מהתקופה הצלבנית והעותומנית: העיר הצלבנית התת קרקעית, חאן אל עומדן, המרחצאות התורכיים, המקדש הבהאי, בית הכנסת הרמח"ל ועוד. בעכו תוכל למצוא את טביעות אצבעותיהם של עמים רבים ותנועות דתיות: מהכנענים, היוונים, הרומאים, הביזנטים, הצלבנים, הממלוכים דרך התורכים ועד לבריטים.

הגליל המערבי

אוצרות הגליל המערבי - אינספור חוויות

מיזם ללא כוונת רווח חדשני ורחב היקף, שנועד לעודד את התיירות בגליל המערבי באמצעות שדרוג וייעול הכלים לבחירת החוויה שלכם: מבילוי חד-יומי ועד נופש ממושך. העסקים הכלולים במיזם הם אלה העומדים באמות המידה הגבוהות החרוטות על דגל אוצרות הגליל, במטרה לחשוף אתכם לחוויה האיכותית והמשתלמת ביותר בטיול וחוויות בגליל המערבי.

צרו קשר

אנו כאן לשירותכם בכל שאלה ובקשה. מוזמנים לפנות לצוות המומחים שלנו ולקבל סיוע בכל שתבקשו … אז צלצלו למשרד, שלחו אי-מייל או מלאו את טופס הפרטים ונחזור אליכם במהרה.

עקבו אחרינו